Rzadko zdarza się, że mamy pierwszy związek miłosny, a następnie poślubiamy. Coraz częściej spotykamy się i rozstajemy, szukamy idealnego towarzysza, cierpimy z powodu rozbitych serc i sprawiamy, że ktoś inny szlocha w poduszkę. Przychodzi jednak chwila, kiedy odnosimy wrażenie, że ta jedna i tylko wybrana osoba jest przed nami. Wtedy na myśl przychodzi motto zaręczynowe. Kiedy i jak się oświadczyć?

ORGANIZACJE – KTÓRE WYBRAĆ

Warto zauważyć, że nie każdy jest pierwszym etapem planowania ślubu. Niektóre osoby lubią w ten sposób okazywać swoją miłość do swojej znaczącej drugiej osoby i podkreślać, jak ważna jest ta osoba. Nie oznacza to, że są już zaręczeni lub pewni, że chcą spędzić resztę życia z tą osobą. Zdają sobie jednak sprawę, że nikt inny nie jest tak ważny w życiu jak ukochana osoba, dlatego korzystne będzie odróżnienie jej w sposobie zaręczyn. Kiedy należy to zrobić? Najlepiej, gdy jesteś sam. Jednocześnie ważne jest, aby z góry ustalić, czy wybrana osoba podobnie postrzega związki, małżeństwa i zaręczyny. Kiedy postrzega rzeczy inaczej, może później być nieszczęśliwa, ponieważ jej partner poprosił ją o rękę, ale śluby i wesela nie są mu w głowie.

ZARĘCZYNY – KIEDY NADCHODZI CZAS NA WYBÓR SUKNI ŚLUBNEJ

Osoby, dla których zaręczyny jest pierwszym krokiem do małżeństwa. Kiedy więc klękasz i zdejmujesz pierścionek? Na pewno, gdy masz pewność, że wybrana jest jedyna i to jest osoba, z którą chcemy budować rodzinę. W takich okolicznościach lepiej jest wcześniej porozmawiać ze swoim partnerem o jego i twoim wspólnym przeznaczeniu. Niezwykle duże rozbieżności mogą utrudnić proces planowania ślubu. Po zawarciu porozumienia możesz spokojnie poprosić ukochaną osobę o małżeństwo, a następnie umówić się na ceremonię, listę gości i inne szczegóły. Wskazane jest, aby zrobić to odpowiednio wcześnie, aby uniknąć spóźnienia się z dostarczeniem dokumentów do Urzędu Stanu Cywilnego lub księdza.