W ostatnich latach biżuteria grawerowana na zamówienie staje się coraz bardziej modna. Coraz popularniejsze stają się również inskrypcje w języku łacińskim, dzięki powszechnej wierze w niezwykłą wiedzę starożytnych. Tutaj przyjrzymy się tej tendencji i spróbujemy dowiedzieć się, które łacińskie frazy dotyczące mądrości warto wspomnieć na naszych dekoracjach w tym artykule. Teraz możesz spersonalizować swoją biżuterię, umieszczając na niej wytrawiony cytat!

Jaki jest sens polskiego, jeśli nie możesz używać łaciny?

Choć jesteśmy dumni z naszego ojczystego języka, polski może być dla nas wyzwaniem. Jest kilka powodów, dla których polskie przysłowie trudniej wcisnąć w zwartą przestrzeń niż łacińskie. W rezultacie łacińskie przysłowia o życiu są bardziej realistyczne.

Łatwiej jest wymówić łacińskie słowa oznaczające mądrość po łacinie.
Na domiar wszystkiego, od tysiącleci używano łaciny do opisywania rzeczy, które są bardziej związane z sacrum niż z profanum. Wydaje się, że to główne powody, dla których antyczna rzymska biżuteria grawerowana jest dziś tak popularna. Nasi przodkowie w kulturze europejskiej mieli wiele do powiedzenia na temat życia, zgodnie z tym, w co wierzymy.

SKĄD POCHODZĄ TE ŁACIŃSKIE ZDANIA DOTYCZĄCE ŻYCIA?

Kilka najlepszych łacińskich powiedzeń dotyczących mądrości:

Aby osiągnąć wielkie rzeczy, trzeba najpierw przezwyciężyć wielkie trudności.

• Adulescentia to czas nauki, ale żaden wiek nie jest za późno na rozpoczęcie;

Nie da się przebić szczytu ściany młotkiem.

Innymi słowy, karty zostały rozdane.

Jako ludzie nie jesteśmy świadomi siebie nawzajem (człowiekiem jest kochać, ludzkim jest przebaczać).

Chociaż czas minął, te stare powiedzenia i maksymy nadal są prawdziwe.

BIŻUTERIA Z ŁACIŃSKIMI ZDANIAMI NA TO O ŻYCIU.

Podobnie nasza biżuteria, wykonana z najwyższą starannością z najlepszych metali szlachetnych, jest trwała i modna. O biżuterii, łacińskich przysłowiach i powiedzeniach o życiu Bransoletka lub pierścionek z wygrawerowanym charakterystycznym wzorem będzie wyglądać wspaniale w srebrze lub złocie.