Szukasz pomysłów na idealny pierścionek zaręczynowy, aby zadać pytanie swojej wyjątkowej osobie? Możemy dać Ci wskazówki, jak znaleźć idealne dopasowanie.

Bardziej odpowiedni jest srebrny lub złoty pierścionek zaręczynowy z pasjansem, ale dlaczego?

Jako symbol jakości i bogactwa, puryści zawsze będą preferować złoto. Chociaż pierścionek o niższej jakości może być bardziej atrakcyjny w niższej cenie, absolutnie zalecana jest najwyższa jakość w biżuterii zaręczynowej.

Czy można sobie wyobrazić, że nasz wybrany nie lubi złota, ale raczej srebro? Rozważ metal jako całość, a nie tylko kolor. Największą opcją w branży jubilerskiej na pierścionki zaręczynowe z białego złota jest to, że srebrna biżuteria jest kochana przez wiele młodych kobiet. Oprócz białego i żółtego złota możemy postawić na kombinację. Kolory powinny spodobać się naszej ukochanej osobie, która lubi zmieniać swoją biżuterię, ponieważ pierścionek będzie pasował do każdego stroju, jaki wybierze.
Metale takie jak tytan i pallad wyrabiają sobie markę w branży jubilerskiej. Niewielu jubilerów tworzy ten styl biżuterii, a jeszcze mniej kobiet jest zainteresowanych jej zakupem. Aby było jasne, nie mówimy, że powinieneś wybrać złoto jako alternatywę, jeśli twoja druga połówka jest romantycznym tradycjonalistą. Kobiety wybierają złoto, choć platyna jest droższa.

Jaki kamień wybrać?

Kamień to nasz ostatni wybór po wyborze metalu. Topaz, rubin, szafir i szafir to jedne z najpopularniejszych kamieni jubilerskich w biżuterii męskiej. Kolorowe kamienie mają wyraźną estetykę i mogą nie pasować do wszystkich strojów, nawet jeśli są rzadkie.

Diamenty są nadal najpopularniejszym wyborem na pierścionki zaręczynowe, podobnie jak propozycje jubilerów. Niezależnie od tego, co się stanie, ten kamień jest przysięgą miłości, która przetrwa. Najpopularniejszym kolorem diamentu jest biel, a w połączeniu z żółtym lub białym złotem tworzy oszałamiającą i klasyczną estetykę.

Aby zarysować diamenty, musisz użyć innego diamentu i zrobi to samo ze wszystkim innym. Diament nie zostanie uszkodzony przez zużycie biżuterii. Ze względu na możliwość obrażeń, jubilerzy zdecydowanie odradzają stosowanie kamieni półszlachetnych, takich jak turkus czy lapis lazuli.

O ile cenniejsza jest cyrkonia niż diament?

Nawet jeśli masz ograniczony budżet i nie chcesz zaciągać kredytu na zakup pierścionka zaręczynowego, cyrkonia jest strasznym wyborem. Kamienie naturalne są uważane za bardziej wartościowe i szlachetne, natomiast kamienie sztuczne są uważane za mniej cenne. Noszą złotą biżuterię z cyrkoniami, ponieważ w dniu zaręczyn chcą wyróżnić się z tłumu. Z drugiej strony cyrkonie nie mają takiej samej trwałości jak diamenty. Gdy tylko są noszone, cyrkonie zaczynają tracić blask i jest to oczywiste. Wygląda na to, że stracili poczucie ruchu. Połysk i blask diamentów można utrzymać przez dziesięciolecia, nawet po intensywnym użytkowaniu.

Jeśli szukasz bardziej ekonomicznej opcji, zdecydowanie proponujemy mniejszy, oryginalny pierścionek z brylantem, który obecnie można kupić już za 500 zł.