Propozycja to cudowny czas wypełniony kilkoma bodźcami. Silne emocje, gwałtowne przemiany i przeczucia niedalekiej przyszłości skłaniają do wywrócenia świata kochanków do góry nogami. Do tego dochodzi… pierścionek zaręczynowy, który wzbudza silne emocje. Niektórzy uważają, że jest to tak ważne, że chcą rozbijać rekordy. Jednak najdroższy pierścionek na świecie może być własnością tylko jednej kobiety. Kim jest ta kobieta?

Najdroższy pierścionek na świecie – ile jest wart i kto jest jego właścicielem?

Do niedawna niezwykłe wyróżnienie najdroższego pierścionka na świecie należało do pierścionka aktorki Elizabeth Taylor. Richard Burton wydał 9 milionów dolarów na pierścionek z 33,19-karatowym diamentem. Nawet gdy jej związek z facetem przechodził wzloty i upadki, diva często pojawiała się z klejnotem.

W 2017 roku rosyjski oligarcha pobił rekord, podarowując swojej narzeczonej Ksenii Caricynie pierścionek z brylantem o wadze 70 karatów. Kosztowało to Aleksieja Szapowalowa około 37 mln zł. Kamień jest ogromny, a jego jasność przyciąga dużą liczbę zafascynowanych oczu.

Dziewczyna jest modelką z Dubaju. W 2018 roku została koronowana na najpiękniejszą damę Rosji i poślubiła Shapovalova. Uroczystość była równie bogata jak pierścionek. Miejsce zostało przekształcone w ośmiopiętrowy tort, a panna młoda przybyła w dwóch sukniach.

NAJDROŻSZY PIERŚCIEŃ ŚWIATA W NIEMATERIALNYM ZWIĄZKU?

Pierścień księżnej Diany regularnie pojawia się w rozmowach na temat najdroższej biżuterii zaręczynowej. Chociaż obecnie jest wyceniany na „skromne” 28 000 funtów, wielu uważa go za bezcenny ze względu na jego historię. Charakterystyczna osobowość księżnej Walii, nieszczęśliwe małżeństwo i tragiczna śmierć skłoniły rodzinę królewską do utożsamienia pierścienia z licznymi wspomnieniami. Wylądował na palcu Kate Middleton w 2010 roku. Kobieta jest radosną żoną księcia Williama. Dzięki temu pierścionek ma wyjątkową i dość intrygującą historię. Jest to nieoficjalnie najdroższy pierścionek na świecie pod względem wartości sentymentalnej.