Bursztyn znany jest z licznych zastosowań, przede wszystkim w jubilerstwie. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie kryształów żywicy sosny iglastej. Oprócz zastosowania w jubilerstwie, omówimy, do czego bursztyn jest dziś wykorzystywany w innych dziedzinach życia.

JAKIE SĄ NIEBIŻUTERSKIE ZASTOSOWANIA BURSZTYNU?
Jaki jest cel bursztynu? Najczęściej stosuje się go w:

• w biżuterii i ozdobach; • w medycynie alternatywnej (maści lecznicze, kadzidełka zapachowe przeciw owadom, nalewki rozgrzewające, leki obkurczające zatoki); oraz • w produkcji farb i lakierów.

Ze względu na szerokie zastosowanie lecznicze bursztynu uważa się, że noszenie bursztynowej biżuterii ma pozytywny wpływ na nasz organizm.

JAKI JEST PRZEZNACZENIE BURSZTYNU W BIŻUTERII?

Choć bursztyn był używany w Polsce jako kamień dekoracyjny od tysięcy lat, obecnie jest wykorzystywany do tego celu. Bursztyn do dziś jest najbardziej znanym kamieniem jubilerskim w Polsce. Jak więc wykorzystuje się bursztyn w biżuterii?

Bursztyn zazwyczaj łączy się z dobrze wykonaną srebrną oprawą. Biżuteria bursztynowa ceniona jest nie tylko ze względu na wspaniały wygląd, ale również jako romantyczny nośnik przeszłości, który przed milionami lat został zatopiony w leśnej żywicy.

W JAKIM CELU JEST DZIŚ BURSZTYN?

Nowoczesna technika komputerowa umożliwia polskim twórcom biżuterii bursztynowej tworzenie nowoczesnych projektów wyrobów jubilerskich. Bransoletki, kolczyki, koraliki, naszyjniki, pierścionki i wisiorki są wykonane z bursztynu.

Potencjał drzemiący w bryłkach tej zamrożonej żywicy jest obecnie odkrywany i wreszcie zostaje odpowiednio odsłonięty. W efekcie można powiedzieć, że bursztyn bałtycki przeżywa odrodzenie.

Zdecydowanie radzimy poszukać tego niedocenianego skarbu o autentycznych właściwościach regenerujących! To, do czego służy bursztyn, jest często nieoczekiwane!